RUSZYŁA V EDYCJA OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ!

Wystartowała V edycja Olimpiady Logistycznej organizowanej we Wrocławiu. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z branżą TSL – Transport Spedycja Logistyka. Olimpiada Logistyczna MWSLiT we Wrocławiu wyłoni najlepszych kandydatów z predyspozycjami do pracy w zawodzie logistyka.

olimpiada_logistyczna2_www

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki we Wrocławiu już od 15 lat rzetelnie i profesjonalnie przygotowuje swoich studentów do wejścia na rynek pracy. Jednym z największych atutów uczelni jest ścisła współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym działającym na terenie Dolnego Śląska oraz organizacja takich przedsięwzięć jak: targi pracy, wyjazdy studyjne do firm logistycznych i spotkania z pracodawcami. Oferta Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu to: studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie), studia II stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe. Wybierz świadomie i rozważnie uczelnię, która łączy zajęcia teoretyczne z praktyką i postaw na najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL .

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w V edycji Olimpiady Logistycznej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych tych najzdolniejszych, posiadających predyspozycje do pracy w branży TSL.

Tegoroczną edycję Olimpiady Logistycznej wspierają firmy: CRUSAR, Karol Kundzicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Crusar, oddział we Wrocławiu; DHL Parcel Polska; LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.; VOS LOGISTICS Polska SP. z o.o. Patronat medialny objęły firmy: Etransport.pl; Forumtransportu.pl; Eurologistics; Logistyczny.com; Top Logistyk; Magazynowanie i Dystrybucja; Logsped.pl; Log4.pl; Portal-transportowy.pl; Truckers Life.

Olimpiada składa się z trzech etapów następujących po sobie. Pierwsze dwa odbywają się wirtualnie, na specjalnie przygotowanej w tym celu platformie. Uczestnicy pierwszego i drugiego etapu zmierzą się z testem. W pierwszym – poprawna odpowiedź będzie tylko jedna, w drugim z kolei – dobrych odpowiedzi może być już kilka. Pytania zamieszczone w teście sprawdzą wiedzę kandydatów z zakresu transportu, spedycji i logistyki, a dodatkowym utrudnieniem będzie uciekający czas. Finaliści wyłonieni zostaną na podstawie ilości poprawnych odpowiedzi, których udzielili, a w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez kliku zawodników decydującym kryterium będzie czas ukończenia testu.

Finał Olimpiady zorganizowany będzie w murach MWSLiT we Wrocławiu, przy ulicy Sołtysowickiej19B. Uczestnikom konkursu zostanie przedstawiony konkretny problem logistyczny, który będą musieli rozwiązać, a także uzasadnić swój wybór. Zadanie finałowe jest skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników, w oparciu o własną wiedzę, mógł sobie z nim bez trudu poradzić. Konkurencja wśród uczniów jest ogromna, a ich zaangażowanie, inteligencja i kreatywność robią wielkie wrażenie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Olimpiadzie. Atrakcyjne nagrody czekają!!!