Przeprowadzka – czy warto skorzystać z wypożyczalni aut?

Planując zmianę miejsca zamieszkania stajemy zazwyczaj przed dylematem – przed nami skomplikowany i złożony proces logistyczny, którego zwieńczeniem jest poczucie, że mamy w swoim nowym domu wszystko, co jest nam potrzebne do szczęścia, a tym samym – możemy się zrelaksować i poczuć „kak u siebie”.

Zastanów się nad tym, co naprawdę chcesz ze sobą zabrać

Na wstępie procesu przeprowadzkowego musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcemy zabierać ze sobą w nowe miejsce wszystkie meble i sprzęty, które mamy na wyposażeniu obecnego lokum? Bardzo często okazuje się, że większość sprzętów, jakie posiadamy jest z nami tylko i wyłącznie z sentymentu – otrzymaliśmy je w prezencie, spadku czy kupiliśmy pod wpływem chwili – ale w żaden sposób nie pasują one do wystroju w nowym mieszkaniu. W takiej sytuacji warto zrobić remanent i zdecydować się na zabranie ze sobą tylko tych przedmiotów, które faktycznie przydadzą się nam w nowym miejscu.

Kiedy już zdecydujemy się, które ze sprzętów powędrują z nami na nowe miejsce, musimy starannie zaplanować, jak je zabezpieczyć, aby nie uszkodziły się podczas przeprowadzki. Jest to proces o tyle trudny, że duże sprzęty (zarówno meble, jak i AGD czy RTV) z zasady nie są przystosowane do tego, aby w prosty sposób przemieszczać je z miejsca na miejsce – bardzo często kończy się to uszkodzeniami, które mogą mieć negatywny wpływ na późniejsze użytkowanie lub, co gorsza, mogą przyczynić się do całkowitego zniszczenia dobytku.

przeprowadzki warszawa

Jaki środek transportu wykorzystać do przeprowadzki?

Mamy już zaplanowane, co zabieramy ze sobą, zabezpieczyliśmy też wybrane sprzęty i meble na czas przeprowadzki – teraz czas na znalezienie odpowiedniego środka transportu. Zdecydowanie odradzam korzystanie z samochodów osobowych – po pierwsze: będziemy musieli jeździć kilka razy (niewiele z takich sprzętów zmieści się za jednym razem do auta), po drugie: istnieje duże prawdopodobieństwo, że źle i niestabilnie ulokowane w samochodzie przedmioty zniszczą się.

Przy przeprowadzkach najlepiej sprawdzają się samochody dostawcze! O ile nie posiadamy takiego środka lokomocji na podorędziu, mamy dwa wyjścia: zlecić transport profesjonalnej firmie, zajmującej się przeprowadzkami albo wypożyczyć samochód. Ta druga mimo, że jest tańsza niekoniecznie jest najlepsza.  Po pierwsze zupełnie inaczej prowadzi się bus dostawczy od zwykłego samochodu, przez co można stworzyć ryzykowną sytuację na drodze nie mając odpowiednich umiejętności w prowadzeniu tak dużych środków transportu. Po drugie firmy przeprowadzkowe z Warszawy czy innego miasta doskonale poradzą sobie z bezpiecznym transportem rzeczy i mebli. A po trzecie jedna osoba nie jest w stanie przenieść dużej szafy czy biurka, natomiast fachowcy maja w tym doświadczenie i na co dzień radzą sobie z takimi problemami.

Mając już przetransportowane wszystkie potrzebne meble i przedmioty musimy się rozpakować – jak się okazuje, wcale nie jest to takie łatwe! Musimy przede wszystkim rozplanować ustawienie mebli tak, aby pomieszczenia zagospodarowane zostały w sposób możliwie jak najbardziej ergonomiczny i abyśmy czuli się jak najlepiej w nowoutworzonym otoczeniu. A na koniec – nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się nowym lokum!