Koperty bąbelkowe – skuteczne zabezpieczenie delikatnych przesyłek

Bezpieczne doręczenie przesyłki jest szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych, w których klienci każdego dnia kupują różnego rodzaju towary. Koperty bąbelkowe są jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów pakowania niewielkich przesyłek, podatnych na uszkodzenia. Rewelacyjnie sprawdzają się jako zabezpieczenie płyt CD z ulubioną muzyką, gier PC, niewielkiego sprzętu elektronicznego czy dokumentów.

Koperty bąbelkowe – ochrona delikatnych przedmiotów

Koperty bąbelkowe to jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na zniszczenia sposobów zabezpieczania niewielkich przesyłek. Z powodzeniem można stosować je do pakowania m.in. ważnych dokumentów, książek, płyt, biżuterii, drobnej odzieży czy szklanych przedmiotów. Co ważne, koperty bąbelkowe dostępne są w wielu rozmiarach, w związku z czym z łatwością można wykorzystać je do zabezpieczenia rozmaitych towarów. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należy również fakt, że są lekkie, odporne na wstrząsy i rozdarcia. Co więcej, koperty bąbelkowe są bardzo ekonomiczne, ponieważ zawierają aż 99% powietrza i tylko 1% folii.

Specjalne właściwości folii

Wytrzymałość kopert bąbelkowych wynika przede wszystkim z gramatury folii, z której są wykonane, a także z innowacyjnej technologii zatrzymywania powietrza, zapewniającej świetną amortyzację i ochronę delikatnych przedmiotów przed wgnieceniami, uderzeniami, wstrząsami oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folia wykorzystywana do produkcji kopert jest bardzo mocna i wytrzymała, dzięki czemu zapewnia doskonałą ochronę kruchych przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Gwarancja bezpieczeństwa

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie przesyłki na czas transportu jest wykorzystywanie kopert bąbelkowych, które są gwarancją tego, że zostanie dostarczona do adresata w nienaruszonym stanie.

Koperty bąbelkowe doskonale chronią delikatne przedmioty w sytuacji przypadkowego upuszczenia, dociskania, zalania lub innych zdarzeń, które mogłyby spowodować uszkodzenie cennej zawartości.

Wiele osób wykorzystuje koperty bąbelkowe do pakowania ubrań i przedmiotów odpornych na uszkodzenia, aby uchronić je np. przed zamoczeniem. Choć może się zdarzyć, że papier pakowy przemoknie, to folia z pewnością zabezpieczy cenną zawartość przed trwałą deformacją i zniszczeniem.

Koperty bąbelkowe – najważniejsze zalety

Niewątpliwą zaletą związaną ze stosowaniem kopert bąbelkowych jest oszczędność pracy i czasu przy pakowaniu przedmiotów przeznaczonych do wysyłki, a także zmniejszenie kosztów, związanych z samym opakowaniem (nie ma potrzeby, by stosować dodatkowy klej czy taśmę klejącą).

Koperty bąbelkowe są bardzo lekkie, w związku z czym wiążą się z dużo mniejszymi opłatami pocztowymi w porównaniu do standardowych paczek. Ich zaletą jest również dyskrecja – zewnętrza warstwa koperty wykonana jest z nieprześwitującego papieru pakowego, zawierającego pasek klejący, który umożliwia szczelne zamknięcie przesyłki.

Więcej informacji na temat kopert bąbelkowych można znaleźć na stronie internetowej: http://www.rajapack.pl/koperty-tuby/koperty-z-folia-babelkowa.html.