Wynajem busów – popularna usługa w transporcie osób

Wypożyczenie busa jest idealnym sposobem na przetransportowanie jednorazowo dużej ilości rzeczy. Możliwość rezerwacji takiego pojazdu przyda się podczas przeprowadzki indywidualnego klienta, jak i firmom, kiedy okresowo potrzebują większej ilości pojazdów.

Bus często wynajmowany jest również podczas wesel, kiedy para młoda pragnie ułatwić dojazd zaproszonym gościom. W tym przypadku często korzysta się z usług profesjonalnego kierowcy. Gdzie można zarezerwować pojazd do wypożyczenia? Na co warto zwrócić uwagę?

Zasady wynajmu busów

Pojazd można wypożyczyć od konkretnego przedsiębiorstwa lub od osoby prywatnej. Firmy zajmujące się wynajmowaniem busów są często czynne całodobowo przez cały tydzień, dlatego możemy skorzytsać z ich usług kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Warto pamiętać, ze chcąc wynająć pojazd należy mieć ukończony określony wiek. Niektóre przedsiębiorstwa wymagają od wypożyczającego ukończonych nawet 25 lat. Podczas wypożyczania busa niezbędne będzie zapłacenie określonej kaucji. Jej wysokość waha się w granicach 700-1000zł, ale jeśli zastosujemy się do regulaminu, całość zostanie nam bezzwłocznie zwrócona. Pojazd możemy wynająć na dowolny okres czasu.

Warto zauważyć, że im dłuższy okres wypożyczenia tym niższa stawka dobowa. Koniecznie podczas wynajmowania busa zapytajmy jaki jest limit dobowy przejechanych kilometrów. W różnych przedsiębiorstwach przyjmuje on inną wartość. Może wahać się od 200km do 600km na dobę. Pamiętajmy, że jeśli planujemy wyjechać pożyczonym pojazdem za granicę, koniecznie poinformujmy o tym pracownika firmy podczas wypożyczania. Prawdopodobnie taka deklaracja będzie wymagała dodatkowej opłaty. Niektóre przedsiębiorstwa mogą odmówić wyjazdu do konkretnego kraju. Zanim zdecydujemy się skorzystać z usług danej firmy dokładnie zapoznajmy się z regulaminem.wynajem busów Rzeszów

Jak dbać o wypożyczony pojazd?

Niektóre z zasad są uniwersalne, jednak niekiedy mogą się one znacząco różnić. Pamiętajmy, że w przypadku gdy zniszczymy pojazd lub nie oddamy go na czas, z kaucji zostanie potrącona odpowiednia kwota. Bardzo ważne jest by w wypożyczanych pojazdach nie palić papierosów. Za złamanie zasad panujących w firmie, musimy liczyć się z dodatkowymi obciążeniami pieniężnymi. W przypadku kolizji lub wypadku należy niezwłocznie zadzwonić na policję, a następnie skontaktować się z właścicielem firmy. Nigdy nie zostawiajmy pojazdu samego, powinniśmy w tej sytuacji zadbać o niego jak o swój własny pojazd. W sytuacji gdy niezależnie od nas pojazd ulegnie awarii, nie powinniśmy się denerwować. Poinformujmy telefonicznie przedstawiciela firmy, z której pożyczaliśmy pojazd i wyjaśnijmy sytuację.

O ile awarii nie da się usunąć na miejscu, zostanie nam dostarczony pojazd zastępczy który będzie spełniał nasze wymagania. Co ciekawe, wiele firm oferuje wypożyczenie wraz z busem dodatkowego wyposażenia np. GPS, kamery czy CB radia. Opłata za nie nie będzie znacząco wysoka, a nasz komfort jazdy dzięki tym prostym gadżetom z pewnością znacznie wzrośnie.