Usługi HDS w branży budowalnej i transporcie

Wykorzystanie możliwości, jakie zapewnia HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, pozwala w wielu przypadkach zaoszczędzić czas i optymalnie kształtować budżet przeznaczony na daną kampanię. Dzięki firmom oferującym specjalistyczne usługi z wykorzystaniem sprzętu wysokiej klasy można znacznie przyspieszyć wiele rodzajów prac.

Transport HDS – kiedy warto go wykorzystać

Hydrauliczny dźwig samochodowy to połączenie samochodu ciężarowego o udźwigu od kilku do kilkunastu ton, z dźwigiem mogącym podnosić znaczące ciężary. Samobieżny żuraw rozładunkowy – bo i tak można nazwać HDS – bywa wykorzystywany w charakterze dźwigu w różnych branżach, ale może być także środkiem transportu niezbędnym do przewiezienia ciężkich ładunków, wymagających również specjalistycznego sprzętu do załadunku i rozładunku.

W takich sytuacjach transport HDS jest nieodzowny – pozwala przewieźć kontenery, inne maszyny i urządzenia, w wysokim standardzie ochrony. Dzięki żurawiowi rozładunek dowiezionych na miejsce ładunków odbywa się bezpiecznie. Wykorzystanie żurawia samochodowego z możliwością załadunku sporego tonażu towarów jest popularne w transporcie wyposażenia czy materiałów budowlanych.usługi hds Wrocław

Usługi HDS – budownictwo i nie tylko

Nowocześnie wyposażony samochód HDS może przewieźć w bezpieczny sposób liczne towary – prefabrykaty, materiały budowalne, a także elementy o nieregularnych wymiarach, wymagające sporej ostrożności w czasie transportu, np. elementy więźby dachowej itd. To pojazd, który po zakończeniu prac remontowych czy budowlanych podniesie i wywiezie kontener czy wielkogabarytowe, ciężkie odpady pozostałe po pracach budowlanych. HDS w budowlance sprawdza się także jako regularny żuraw, umożliwiający przenoszenie dużych ciężarów w bezpieczny sposób. Dzięki specjalnym podporom w czasie pracy żurawia cały pojazd jest stabilnie podtrzymywany przy gruncie, co niweluje ryzyko przechylenia się pojazdu.

Firmy potrzebujące tego rodzaju usług niekoniecznie musza posiadać w swojej flocie pojazdów także HDS – wiele podmiotów działających w branży oferuje możliwość wynajmu tego rodzaju urządzeń i pojazdów, dzięki czemu można wykorzystać ich możliwość wtedy, kiedy jest to potrzebne. Jedną z takich firm jest Dźwigi PM Wrocław, oferująca wysokiej jakości rozwiązania dostosowane do potrzeb swoich klientów. Dzięki bogatej ofercie usługowej może zaproponować swoim klientom nowoczesne usługi dźwigowe i transportowe wykorzystujące doskonałej jakości sprzęt.