Samochody dla bogaczy

Samochody oprócz funkcji środka transportu pełnią funkcję wyznacznika statusu społecznego. Na rynku istnieje wiele różnych marek samochodów przeznaczonych dla osób o zróżnicowanej zasobności portfela. Są marki jedynie dostępne tylko dla pewnych kręgów bardzo zamożnych ludzi.  Samochody luksusowe są szeroko rozpoznawalne i stanowią wręcz niezbędny element każdego bogacza.

mercedes s wynajem

Samochody dla VIP-ów

Ekskluzywny samochód musi się oczywiście czymś wyróżniać. Samochód taki musi się charakteryzować najwyższymi standardami, a wręcz najnowszymi. Musi być bardzo komfortowy, ale przy tym stylowy, liczy się przy tym gustowne wnętrze, stworzone za pomocą najlepszych materiałów i najnowszych koncepcji. Ma być niezależnie od swej wagi naprawdę szybki, tak aby robił wrażenie, ma reprezentować najnowocześniejsze dokonania techniki. Szybkość musi iść w parze z bezpieczeństwem również opartym na najwyższym dotychczas odkrytym standardzie. Co najważniejsze ma być wyjątkowy i mało spotykany, a więc naprawdę kosztowny. Do najekskluzywniejszego grona należą marki, takie jak: Ferrari, Aston Martin, Bentley, Rolls-Royce, Maserati czy Bugatti. Za luksusowe, choć już bardziej dostępne uważa się również Mercedesy Klasy S, BMW i audi.

Normą są inteligentne skrzynie biegów uczące się stylu jazdy danego kierowcy. Wbudowane elektroniczne systemy robią coraz więcej rzeczy za kierowcę, np. poprawiają prowadzenie samochodu przy pokonywaniu zakrętów, asystują przy utrzymaniu pojazdu na odpowiednim pasie ruchu, posiadają inteligentne systemy oświetlenia drogi, które nie oślepiają innych kierowców. Bardzo ważna jest dynamika silnika luksusowego modelu samochodu. Stawia się też często na cichą pracę, na dobre odizolowanie kabiny od otoczenia. Innowacje doprowadzają do tego, że nawet przy bardzo wysokiej prędkości wewnątrz samochodu niesłyszalna jest praca silnika, zawieszenia, opon czy szumy aerodynamiczne.

Niektóre samochody klasy luksusowej posiadają dwuwarstwowe szyby, które pochłaniają hałas będący następnie eliminowany elektronicznie, za pomocą wygaszania fal o danej częstotliwości. W niektórych modelach jest specjalny sprzęt jonizujący powietrze. Możliwości regulacji foteli są bardzo duże, często jest to około 20 parametrów fotela kierowcy. Istnieje też system ułatwiający wysiadanie z samochodu, opiera się na wyłączeniu silnika, wówczas kierownica odchyla się do góry, a do tyłu cofa się fotel kierowcy.

W luksusowych samochodach istotne są drobne wykończenia. Wnętrze jest zaprojektowane stylowo i wykonane z materiałów najlepszej jakości. Najczęściej tapicerka jest ze skóry i to nie byle jakiej, ale najdroższej. Inne części wnętrza takie jak tablica przyrządów, poszycie drzwi czy środkowa konsola również są stylowo zaprojektowane i wykończone drewnem, metalem czy tworzywem najwyższej jakości. Coraz modniejsze staje się oświetlenie wewnętrzne kabiny, często opiera się na diodach LED.

Nie tylko użyte materiały są naprawdę bardzo dobrej jakości, ale też montaż jest na najwyższym poziomie. Dodatkami, bez których nowoczesny samochód prawie że nie może się obejść jest system audio o dopracowanej akustyce i wyświetlacz o znakomitej rozdzielczości, do którego jest podłączane prawie wszystko. Najbardziej ekskluzywne marki, oprócz ręcznego montażu całych samochodów dają dowolny wybór co do wykończenia wnętrza według indywidualnego życzenia klienta. W ten sposób klient może być dumny z tego jedynego, niepowtarzalnego egzemplarza.

Szacunek i uznanie

Wszystkie wymienione udoskonalenia, choć robią wrażenie, to tak naprawdę nie są najważniejsze. Najbardziej liczy się niedostępność modeli. Przeciętnego człowieka nigdy nie będzie stać na samochód tej klasy, dlatego są one wskaźnikami statusu społecznego. Z czym utożsamiamy prawdziwego bogacza? Można to przeanalizować, obserwując kinematografie i to, w jaki sposób jest zawsze ukazany bogacz. Pojęcie bogacza to nie tylko człowiek zamożny, bo w mentalności społeczeństwa ukazuje się bogacz jako posiadacz dobrego zegarka, luksusowych ubrań, nieruchomości i oczywiście imponującego samochodu. Ekskluzywny samochód to najbardziej rozpoznawalny element bogactwa, dlatego istnieją marki specjalizujące się tylko w tej klasie samochodów.