Różnice między szarą a czarną wodą

Termin czarnej i szarej wody jest znany przede wszystkim osobom często podróżującym oraz tym, którzy posiadają wiedzę na temat instalacji sanitarnych i armatury. 

Warto znać różnice i podobieństwa, jakie występują między szarą a czarną wodą. Przede wszystkim, znajduje się ona w instalacjach sanitarnych zarówno w domach, jak i w pojazdach. Szara woda obejmuje nieczystości, jakie powstają podczas mycia rąk, kąpieli, sprzątania i mycia naczyń.

Czarna woda z kolei znajduje się w toaletach przenośnych, w szambie i minioczyszczalniach. Jest ona absolutnie niezdatna do picia i generuje nieprzyjemny zapach. W wodzie czarnej zawierają się organiczne materiały i papier. 

preparaty do szarej wody

Preparaty do toalet przenośnych

Aby zapewnic sobie maksymalną higienę i wysoki standard w toalecie na jachcie lub w kamperze, najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalistyczne, dedykowane do toalet przenośnych preparaty. Dziś, możemy kupić biopreparaty do karawaningu i jachtingu, z w pełni naturalnym składem.

Biodegradowalne produkty do instalacji sanitarnych zapewniają bezpieczną i ekologiczną obsługę zbiorników.

Preparaty z zakresu biotechnologii do karawaningu i jachtingu można stosować przede wszystkim w zbiornikach na jachcie, statku, w autobusie, kamperze lub przyczepie kempingowej. Biopreparaty sprawdzają się również w samolotach. Warto jednak dodać, że czarna i szara woda występują także w domowych toaletach i kranach, dlatego naturalne preparaty do ekologicznej obsługi zbiorników nie są zarezerwowane wyłącznie dla pojazdów. 

Naturalne biopreparaty do domu

Biotechnologia do karawaningu i jachtingu jest na tyle rozwinięta, że coraz większa ilość osób podróżujących wybiera coraz to nowsze, ulepszone produkty do czarnej i szarej wody. Instalacje sanitarne na statkach, jachtach, w autobusach czy kamperach zupełnie różnią się od tych, które posiadamy w domu. Zbiorniki w pojazdach nie odprowadzają ścieków, a żeby zachować higienę, bezpieczeństwo i komfort podczas podróży, należy regularnie opróżniać ziborniki.

biotechnologia dla karawaningu

Warto dodać, że nieczystości w postaci szarej lub czarnej wody nie mogą zostać wylane w przypadkowe miejsce.

Nie można dopuścić do przepełniania się zbiorników, gdyż grozi to wylaniem się materiałów organicznych i zanieczyszczeniem pomieszczenia. Pełne zbiorniki, w których gromadzone są odpady, wydzielają intensywny i szczególnie nieprzyjemny zapach. Istnieje jednak alternatywa dla wylewania lub utylizowania nieczystości z toalet przenośnych czy instalacji sanitarnych. Stosując specjalnie, biotechnologicznie opracowane preparaty, możemy regularnie zmniejszać zawartość pojemników nawet o połowę.

Warto pamiętać o tym, że skoro biopreparaty dla jachtingu i karawaningu wykazują tak wysoką skuteczność, warto je wykorzystać również w domowych toaletach i zlewach oraz w przydomowych minioczyszczalniach i szambach.

Z czego składa się preparat do toalety przenośnej?

Specjalne, naturalne i biodegradowalne płyny do toalet w kamperach i innych pojazdach, zawierają jedynie wyselekcjonowane szczepy bakterii, których zadaniem jest przypieszanie procesów rozkładu. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie zawartości zbiorników w toaletach przenośnych lub w szambie i toaletach w domu.