Różne rodzaje myjni samochodowych

Mycie samochodu na własną rękę na podwórku może być kłopotliwe. Przede wszystkim potrzebne są do tego specjalne preparaty, co generuje koszty. Poza tym wymaga czasu i niejakiego wysiłku. Po umyciu zalecane jest woskowanie a to nie jest wcale prosta sprawa. Nieczęsto można sobie na to pozwolić przy nawale codziennych obowiązków.
Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z myjni samochodowej. Pozwala to zaoszczędzić czas i gwarantuje skuteczne czyszczenie. Występuje kilka rodzajów myjni o różnej specyfikacji. Wybór zależy od oczekiwań kierowcy.

Oferta samoobsługowa

Bardzo popularne stają się myjnie bezdotykowe. Pozwalają na szybkie umycie samochodu bez udziału kierowcy. Występuje kilka typów takich myjni:czyszczenie felg szczecin

  • Pierwszym z rodzajów jest myjnia portalowa. Samochód jest parkowany w odpowiednim miejscu, specjalne maszyny poruszają się po torach dokonując czyszczenia. Można natrafić na myjnie z różnymi rodzajami szczotek. Najlepsze są ze szczotkami wykonanymi z materiału zbliżonego do filcu.
  • Kolejna na liście jest myjnia tunelowa. W przypadku tego rodzaju auto jest przeciągane przez ciąg urządzeń myjących. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze w naszym kraju.
  • Najczęściej spotykany rodzaj myjni na naszym terenie to myjnie bezdotykowe samoobsługowe. Stanowią szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie. Działają na zasadzie myjki ciśnieniowej. Pozwalają spłukać zabrudzenia używając stosownych preparatów. Zależnie od modelu dostępne są różne programy, takie jak woskowanie czy nanoszenie warstwy ochronnej na lakier.

Świetna myjnia dotykowa

Nie zawsze jednak szybkie mycie okaże się skutecznym, szczególnie w przypadku naprawdę mocnych zabrudzeń. Czasem warto skorzystać z myjni dotykowej z profesjonalnymi pracownikami. Pozwala ona na:

  • Jeżeli chodzi o nadwozie usługi obejmują mycie lakieru, czyszczenie progów i nadkoli, suszenie. Standardową usługą jest woskowanie samochodu zabezpieczające lakier przed uszkodzeniami.
  • W takiej myjni można również zamówić usługę czyszczenia wnętrza auta. Obejmuje ona mycie i renowację elementów plastikowych, pranie tapicerki, kompleksowe odkurzanie. Zapewnia czyste i komfortowe wnętrze.
  • W razie konieczności można też skorzystać z mycia silnika. Wykwalifikowana obsługa wykona tą usługę w całkowicie bezpieczny dla samochodu sposób.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że pracownicy myjni znają się na swojej pracy, odnajdą każde zabrudzenie. Będą doskonale wiedzieć, jakich środków użyć by nie uszkodzić lakieru.

Doskonale czyste auto

Zadbany samochód to powód do dumy, nawet, jeżeli jest kilkuletni. Cykliczne mycie zapewni świetny wygląd na dłużej, lakier będzie znacznie mniej zagrożony korozją. By tak się stało warto zaglądać do myjni. Wybór konkretnego rodzaju zależy od kierowcy. Mogą to być punkty szybkiego mycia lub leż kompleksowe myjnie dotykowe, także takie które oferują czyszczenie felg. Poradzą sobie one z każdym zabrudzeniem.