Najważniejsze parametry podnośników koszowych

Przed użyciem podnośnika koszowego, należy bardzo uważnie zapoznać się ze wszystkimi jego parametrami oraz możliwościami. Mówiąc w skrócie – podnośnik powinien zostać dobrany do typu wykonywanych prac przez daną firmę.

Jak dopasować parametry podnośnika

Wielu jest producentów, od których możemy dostać dobry podnośnik koszowy, jednak naszym zadaniem jest wybrać taki, który będzie odpowiadał zarówno wagą jak i rozpiętością. Istotna jest również jedna kwestia – liczy się to, czy zakupujemy podnośnik, czy decydujemy się na jego wypożyczenie. Decyzja ta zależna jest od wielu czynników, które zostaną przedstawione poniżej.
Parametry, które liczą się najbardziej w podnośniku koszowym to:

  • Maksymalna rozpiętość podnośnika – zawsze bardziej cenione jest dłuższe ramię podnośnika, jednak urządzenie należy dobrać adekwatnie do potrzeb firmy,
  • Maksymalny udźwig podnośnika, czyli to, ile ton można przenieść dzięki zastosowaniu urządzenia,
  • Ilość osób, jaką będzie w stanie pomieścić i unieść podnośnik,
  • Tworzywo, z jakiego zbudowane jest ramię oraz typ jego budowy.

Liczy się również to, czy podnośnik koszowy jest doczepiany czy funkcjonuje jako pojazd.

Kiedy go wynająć?

Bardzo ważny jest fakt, iż podnośnik koszowy jest zarejestrowany jako pojazd specjalny. Znaczy to, że można z niego korzystać w miejscach, w których nie panuje ruch – w parkach czy na placach, skwerach. Dlatego praca z użyciem podnośnika koszowego zawsze jest bezpieczna. Często maszyna wykorzystywana jest również w miastach – w przypadku mycia okien w wieżowcach czy przy budowie nowego, wysokiego budynku.

wynajem podnośników koszowych Wałbrzych

Firma B. Gadaj Wałbrzych oferuje podnośniki koszowe o zróżnicowanych parametrach.

Wynajęcie podnośnika koszowego wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami, niż zakupienie pojazdu. Jednak, nie zawsze usługi te są wykorzystywane. Dużo firm posiada własny podnośnik koszowy lub nawet kilka. Warto jednak zauważyć, że nie każda firma specjalizuje się w wykonywaniu zadań na wysokościach. W takich przypadkach można więc skorzystać z firm, które oferują wynajem podnośnika koszowego. Często możemy mieć również do czynienia z dodatkową usługą – jest to obsługa maszyny w cenie wynajmu. Takie rozwiązanie jest więc o wiele bardziej opłacalne dla niejednej firmy. Warto więc przypomnieć, które firmy mogą zdecydować się na wynajem podnośnika. Na pewno będą to ekipy budowlane, których najczęściej wykonywanym zleceniem jest budowa domów parterowych lub piwnic. Dodatkowo, wynajęcie pojazdu może być wykorzystywane przez ekipy sprzątające, które najczęściej myją okna tylko w niskich budynkach.

Wynajem podnośników koszowych raczej nie jest spotykany w jednostkach strażackich lub w tych firmach, które posiadają własne pojazdy. Jednak, wypożyczenie urządzenia jest doskonałą ofertą dla tych, których pojazdy tego typu zostały uszkodzone lub uległy awarii. W nagłym przypadku – np., gdy na placu budowy zepsuje się podnośnik, zawsze istnieje możliwość wynajęcia sprawnego pojazdu.

Interesuje cię wynajem podnośników koszowych? Sprawdź ofertę firmy B. Gadaj, działającej w Wałbrzychu, Świdnicy i innych miejscowościach Dolnego Śląska.