Najlepsze firmy kurierskie w Polsce

Wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej może być sporym problemem, niezależnie od tego czy planujemy wysłać przesyłkę wewnątrz kraju czy za granicę. Obecność coraz większej ilości firm logistycznych, które posiadają różnorodną ofertę utrudnia podjęcie decyzji. Jakie firmy kurierskie cieszą się najlepszą opinią klientów? Jakie są ich mocne strony i dlaczego tak chętnie korzystamy z ich usług?

DHL

DHL jest niemiecką firmą świadczącą usługi z zakresu logistyki oraz przewozu przesyłek, której zasięg rozciąga się na ponad 220 krajów. W swojej ofercie posiadają oni propozycję zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla biznesowych, a przesyłki mogą być przekazane poprzez transport drogowy, a także lotniczy. Klienci DHL mogą skorzystać ze wszystkich form płatności-zapłacić można zarówno gotówką, kartą, a także przelewem na podstawie faktury. Firma DHL chwalona jest za terminowość dostaw- paczki zostają dostarczane w ciągu jednego dnia roboczego, a także za dbałość i ostrożność względem przesyłek. Zarówno w obrocie międzynarodowym jak i wewnątrzkrajowym firma DHL okazała się zaraz po Inpost najkorzystniejsza cenowo.

Smart Express

Firma Smart Express cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Oferuje ona przesyłkę paczek z Irlandii do Polski oraz z Polski do Irlandii, od drzwi do drzwi. Możliwość szybkiej przesyłki nawet dużych gabarytowo paczek, jest pomocne między innymi podczas przeprowadzki. Kuriera można zamówić online, korzystając z firmowej strony internetowej, bez konieczność logowania i wypełniania zbędnych formalności. Na stronie firmy oprócz podstawowych danych i cennika, znajdziemy również dokładne informacje na temat sposobu zapakowania paczki, tak aby mieć pewność, że nawet najdelikatniejsze przesyłki trafią w ręce odbiorców w stanie idealnym. Przystępne ceny są dodatkowym atrybutem firmy. Dobry kontakt i łatwa dostępność do ważnych informacji gwarantuje wygodę skorzystania z usług firmy.

paczki do Irlandii

DPD

DPD jest niemiecką firmą spedycyjną o światowym zasięgu. Z oferty firmy mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi jak i indywidualni. Dużą zaletą są atrakcyjne ceny zachęcające do skorzystania z oferty przedsiębiorstwa. Za przesyłkę krajową zapłacimy już od 13,99zł, natomiast za międzynarodową od 69 zł. Klienci chwalą dobry kontakt telefoniczny z kurierami oraz ich profesjonalizm. Korzystając ze strony internetowej DPD możliwe jest dokładne zlokalizowane paczki zarówno przy wykorzystaniu numeru referencyjnego, numeru paczki, bądź numeru nadania.

Inpost

Firma Inpost jest znana głównie za sprawą wygodnych paczkomatów, których sieć uznawana jest za największą na świecie. Pragnąc przesłać paczkę możemy skorzystać z tradycyjnych usług kuriera lub wykorzystać wspomniane paczkomaty. Firma Inpost jest najtańszą dostępną firmą kurierską, zarówno przy wysyłce międzynarodowej jak i wewnątrzkrajowej, co sprawia, że coraz więcej osób chętnie korzysta z jej usług. Za najmniejszą paczkę nadaną poprzez paczkomat zapłacimy jedynie 11,28 zł. Firma Inpost chwalona jest również za fachową obsługę, dzięki której proces nadawania paczki u kuriera przebiega w miłej, ale profesjonalnej atmosferze.

FedEx

FedEx jest amerykańskim przedsiębiorstwem zajmującym się transportem przesyłek w dużej mierze przy wykorzystaniu samolotów. Oferują oni również możliwość nadania paczki poprzez kuriera zwłaszcza w przypadku przesyłek wewnątrzkrajowych. Chcąc wysłać paczkę za granicę zazwyczaj następuje to drogą lotniczą. Na stronie firmy możliwa jest opcja dokładnego śledzenia paczki. Istnieje również opcja wstępnego oszacowania dodatkowych opłat związanych z cłami oraz podatkami. Firma FedEx doceniana jest za fachową obsługę i ostrożność kurierów wobec nadawanych paczek.

kurier