Najdroższe jachty świata

History Supreme

Obecnie posiada status najdroższego jachtu świata, jego wartość wynosi 5 mld dolarów. To luksusowe cudo zostało wykonane między innym z kości dinozaurów i części meteorytów, jego szczęśliwą posiadaczem jest pewien biznesmen z Malezji. Projekt ten można uznać za szaleństwo finansowe, które ocieka luksusem i nowoczesnością. W jego wnętrzu można znaleźć wiele zaskakujących zdobień i dekoracji takich jak – rzeźba z kości Tyranozaura, ściany wykonane z meteorytu, butelka zdobiona 18,5 karatowym diamentem oraz akwarium wykonane ze szczerego złota.

Eclipse

Tak naprawdę nikt nie zna prawdziwej wartości tego jachtu, szacuje się, że wynosi ona od 800 mln do 1 mld dolarów. Jego posiadaczem jest właściciel Chelsea London, Rosjanin – Roman Abramowicz. Eclipse została wyprodukowana w Hamburgu, jest nawet wyposażona w łódź podwodną. Tajemnica związana z jej rzeczywistą wartością wywołuje liczne dyskusje.

Luksuswy jacht

Dubai

Z tym jachtem wiąże się bardzo ciekawa historia. Jego budowę rozpoczęto już w 1996 roku na zlecenie księcia Brunei, jednak ten nie miał wystarczająco pieniędzy na ukończenie inwestycji. Dopiero w 2001 roku, premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowił dokończyć tego dzieła. Dziś jest to trzeci, najdroższy jacht świata, a jego wartość wynosi 350 mln dolarów.

Superyacht A

Nie jest to wielki jacht, ale wyposażenie, przepych i technologia sprawiają, że jest on o wiele droższy niż większe modele. Właścicielem tego luksusu jest Rosjanin – Andrei Melnichenko, który zapłacił za niego 323 mln dolarów. Za architekta tej łodzi uchodzi Philipp Starck, który słynie z nowatorskich projektów.

złoto yacht

Al Said

Wśród wszystkich luksusowych jachtów świata, to ten posiada najwyższa moc i może rozwijać prędkość nawet 25 węzłów. Al Said został wykonany w 2008 roku w Niemczech na zlecenie sułtana Omanu, a obecnie jest własnością rodziny królewskiej Arabii Saudyjskiej. Ten luksusowy jacht wyposażony jest w basen, boisko do piłki nożnej, motorówki, łódź podwodną, a nawet lądowisko dla helikopterów. Jego wartość wynosi 300 mln dolarów.

Dilbar

Jacht warty 263 mln dolarów, należy do rosyjskiego biznesmena – Alishera Usmanova. Jego matka musi być bardzo szczęśliwa, ponieważ nazwa „Dilbar” została wybrana na jej cześć. Jacht powstał w 2008 roku, posiada 110 m długości, a rozwijana prędkość sięga nawet 21 węzłów. Samo wnętrze Dilbar jest bardzo luksusowe, zaprojektowane przez francuskiego artystę – Alerto Pinto.

arabia saudyjska

Al Mirqab

Własność premiera i ministra spraw zagranicznych Kataru – Hamada bin Jassim bin Jaber Al Thaniego, warta 250 mln dolarów. Jacht wyposażony w basen, kino, spa i obowiązkowo w lotnisko dla helikopterów. Mierzy 133 metry i uchodzi za jeden z największych na świecie. Beata Szydło z pewnością mu zazdrości.