Komu zlecić naprawę tira?

Jest to miejsce, do którego możemy udać się gdy nasz samochód ciężarowy sprawia problemy lub się psuje. Serwis tir jest osobnym warsztatem samochodowym, który stworzony jest z myślą o samochodach ciężarowych. Jest on bardzo przydatny, ponieważ samochody ciężarowe różnią się znacznie budową od zwykłych samochodów. Serwisy tir możemy spotkać wszędzie, jeżeli tylko mieszkamy w większym mieście. W takim serwisie możemy liczyć na szybką naprawę naszego tira, kompleksową obsługę oraz możliwość otrzymania nowych części zamiennych. Serwisy tir dość często znajdują się przy autostradach, lub na obrzeżach niektórych miast – kierowcy tirów mają wtedy znacznie ułatwiony dostęp do otrzymania pomocy ze strony fachowców. W takim miejscu możemy zatem liczyć na fachową obsługę specjalistów i zapewnienie nam odpowiednich części zamiennych lub dodatków, które mogą okazać się niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania naszego tira. Warto więc mieć adres i numer telefonu zaufanego serwisu tir.

Mobilny serwis tir

mobilny serwis tir śląskJak powszechnie wiadomo, wiele tirów jeździ po różnych krajach. Często kierowcy tirów muszą wyjeżdżać za granicę w celach zawodowych. Samochody ciężarowe dość często mogą być narażone na kolizje lub uszkodzenia niektórych części samochodu. Tir bowiem przemierza bardzo długie i dalekie trasy. Mobilny serwis tir ma za zadanie jak najszybciej przybyć na miejsce wypadku lub uszkodzenia tira. Jest to samochód wyposażony we wszystkie odpowiednie narzędzia i ewentualne części zamienne. Samochodem, który służy za mobilny serwis tir, jeżdżą wykwalifikowani mechanicy samochodowi. Mobilny serwis tir jest bardzo przydatną usługą, zwłaszcza jeżeli wyjechaliśmy na trasę po raz pierwszy. Często zdarza się tak, że mamy numery telefonów do mobilnych serwisów tir. Możemy więc w razie wypadku zadzwonić pod wskazany numer i czekać w bezpiecznym miejscu na przyjazd specjalistów. Mobilny serwis tir jest znany dopiero od niedawna, lecz pomoc mechaników jest często nieoceniona i znacznie ułatwia nam pracę, gdyż możemy wrócić bezpiecznie na trasę.

Mechanik samochodów ciężarowych

Mechanik samochodowy, który świetnie zna się na samochodach ciężarowych, ich budowie i naprawie, jest osobą kompetentną i to do niego powinniśmy się zgłosić, jeżeli nasz tir zaczyna się psuć. Pracuje on w warsztacie samochodowym – w serwisie tir. Może on nam pomóc w każdej sprawie, jeżeli chodzi o problemy związane z naszym samochodem. Mechanik samochodów ciężarowych zazwyczaj ma skończoną szkołę lub kurs, który pozwala wykonywać zawód. Osoba taka może nam podać wszystkie przyczyny usterek i zapewnić odpowiednią obsługę w zakresie naprawy naszego tira. U mechanika możemy również zakupić części zapasowe i wiele innych równie potrzebnych elementów. Dzięki wizycie w serwisie tir, możemy mieć gwarancję, że nasz tir znów będzie sprawnie pracował. Ponadto, samochody ciężarowe wymagają odpowiedniej obsługi ze względu na swoje gabaryty, dlatego też musimy wybrać odpowiedni serwis tir.