Finał V edycji Olimpiady Logistycznej już 8 kwietnia!

Olimpiada Logistyczna składała się z trzech etapów następujących po sobie. Pierwsze dwa odbyły się wirtualnie, na specjalnie przygotowanej w tym celu platformie www.olimpiada.logistyczna.mwsl.eu. Uczestnicy pierwszego i drugiego etapu zmierzyli się z testem. W pierwszym – poprawna odpowiedź była tylko jedna, w drugim z kolei – dobrych odpowiedzi odnoszących się do jednego pytania było już kilka. Pytania zamieszczone w teście sprawdzały wiedzę kandydatów z zakresu transportu, spedycji i logistyki, a dodatkowym utrudnieniem był uciekający czas. Finaliści wyłonieni zostali na podstawie ilości poprawnych odpowiedzi, których udzielili, a spośród uczestników którzy uzyskali taką samą liczbę punktów decydującym kryterium był czas ukończenia testu.

olimpiada_logistyczna2_www

Finał Olimpiady odbędzie się 08.04.2016 r. o godzinie 10:00 w MWSLiT we Wrocławiu, przy ulicy Sołtysowickiej19B. Uczestnikom konkursu zostanie przedstawiony konkretny problem logistyczny, który będą musieli rozwiązać, a także uzasadnić swój wybór. Zadanie finałowe jest skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników, w oparciu o własną wiedzę, mógł sobie z nim bez trudu poradzić. Konkurencja wśród uczniów jest ogromna, a ich zaangażowanie, inteligencja i kreatywność robią wielkie wrażenie.

Tegoroczną edycję Olimpiady Logistycznej wspierają firmy: CRUSAR, Karol Kundzicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Crusar, oddział we Wrocławiu; DHL Parcel Polska; LEONI Kabel Polska Sp. z o.o.; VOS LOGISTICS Polska SP. z o.o.  Patronat medialny objęły firmy: Etransport.pl; Forumtransportu.pl; Eurologistics; Logistyczny.com; Top Logistyk; Magazynowanie i Dystrybucja; Logsped.pl; Log4.pl; Portal-transportowy.pl; Truckers Life.