Esperal – blokada dla kierowców

Esperal jako blokada psychiczna

Lek esperal działa dzięki efektowi blokady psychicznej. Jeśli bowiem próbujemy jednak alkoholu podczas terapii, skutki uboczne raz na zawsze mogą oduczyć nas picia alkoholu. Pod koniec terapii musimy skonsultować się z lekarzem, jeżeli chcemy ją zakończyć lub przerwać. Alkoholu nie można pić jeszcze przez 7 dni po odstawieniu leków. Jest to optymalny czas, w którym może dość do reakcji disulfiramowej w naszym organizmie. Dlatego też odradzane jest spożywanie alkoholu tuż po pozbyciu się wszywki aby uniknąć nieprzyjemnych skutków. Esperal pomoże nam pozbyć się problemu alkoholowego poprzez obawy przed kolejnymi nieprzyjemnymi skutkami, jakie mogą nas spotkać po spożyciu.

Aldehyd octowy

Normalnie, po wypiciu alkoholu wątroba przekształca go dość szybko na wodę i dwutlenek węgla. Podczas terapii z zastosowaniem esperalu, proces ten jest przerywany i zamiast wody, wytwarza się niebezpieczny i toksyczny aldehyd octowy. Działa on destrukcyjnie na wszystkie narządy. Zbyt duża jego ilość w naszym organizmie może doprowadzić nas nawet do śmierci. Każdy pacjent na długo przed rozpoczęciem terapii jest informowany o wszystkich ewentualnych negatywnych skutkach. Podczas terapii musimy zachować abstynencję – po to ją przechodzimy.

Efekty po wypiciu alkoholu w trakcie terapii

Efekty niepożądane po wypiciu alkoholu w trakcie terapii są odczuwalne już po 10 minutach – informuje pracownik. Mogą one utrzymywać się od 4 do nawet 10 godzin. Najczęściej spotykane skutki spożycia alkoholu to zawroty głowy, ból głowy, nudności, często pojawiają się wymioty, nadmierne pocenie się, duszności, zaczerwieniona twarz, wysypka i wiele innych. Każdy może przechodzić ten stan zupełnie inaczej, jednak warto stosować się do wszystkich zaleceń lekarza i jednak powstrzymać się od alkoholu. Po takich skutkach ubocznych możemy być pewni, że następnym razem nie ulegniemy pokusie. Oczywiście efekty takie na każdego z nas podziałają inaczej – każdy z nas bowiem ma zupełnie inny organizm i reakcje, jakie zachodzą pod wpływem alkoholu, mogą być bardzo różne.

Przebieg, miejsce i cena zabiegu

Zabieg wszycia esperal w Irlandii pod skórę jest bezbolesny dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Nie musimy więc przed zabiegiem stosować żadnych leków przeciwbólowych. W jego trakcie lekarz rozcina nam skórę na łopatkach lub pośladkach – tam z reguły umieszcza się wszywkę. Po wszystkim skóra jest zaszywana, a efekty zabiegu na naszej skórze jest niewidoczny. Zabieg wszycia esperalu można odbyć w wielu różnych miastach w Polsce. Wiele klinik oferuje wszycie esperalu pod skórę, dlatego jeśli jesteśmy zdecydowani na tego typu terapię, wszywka jest jak najbardziej dla nas. wybór kliniki będzie należał w pełni do nas. Zawsze jednak możemy poradzić się lekarza, do jakiego miejsca najlepiej się wybrać. Cena zabiegu to około 200zł, jednak zależy od tego, gdzie i u kogo wszywamy sobie esperal. Dodatkowo musimy pamiętać o zakupie tabletek do wszycia.