Czyszczenie tapicerki – świeży i czysty pojazd

Musimy mieć świadomość, że tak naprawdę czysty samochód bardzo wiele mówi o jego właścicielu. Warto więc poświecić tak naprawdę trochę zarówno naszego czasu jak i także zdecydowanie naszego wysiłku, aby nasz samochód stał się wizytówką naszą oraz tak naprawdę, by mogło służyć nam całymi latami.

Pranie foteli i tapicerki – świeżość w aucie

Samo umycie go i to z samego wierzchu z całą pewnością nie wystarczy. Warto oczywiście także posprzątać samochód w środku oraz w sposób szczególne zadbać o tapicerkę. Mowa tutaj oczywiście czynnością jaką jest czyszczenie tapicerki samochodem czy też jaką jest pranie tapicerki samochodowej. Na sam początek powinniśmy zapoznać się z rodzajami wszystkich tapicerek oraz ustalić dokładnie, do której tak naprawdę kategorii należy nasza tapicerka. Powinniśmy z całą pewności przeczytać wszystkie wiadomości, które są umieszczane na metce, która jest z kolei przyczepiona do materiału.

Zdecydowanie najdroższym rodzajem tapicerki jest tapicerka, która jest wykonana ze skóry. Jednak jednocześnie musi zdawać sobie sprawę, że jest ona najbardziej odporna na zabrudzenia. Nawet gdy nam się zabrudzi to bardzo łatwo jest ja wyczyścić. Dlaczego tak jest? Ponieważ tapicerka jest bardzo gładka ta. Kolejny rodzajem tapicerem są polimerowe tapicerki. Cechują się one dość dobrą odpornością na wszelki brud. Bardzo łatwo się je tak naprawdę czyści. Musimy się jednak liczyć z tym, że także bardzo łatwo się elektryzują. Ostatni typ tapicerek to tapicerki, które są wykonane z bawełny. Tapicerki bawełniane nie elektryzują się tak jak jest to w przypadku polimerowych, jednak także nie są już tak odporne na wszelkie zanieczyszczenia jak te pozostałe, które zostały przeze mnie wymienione powyżej.

Wiele rodzajów tapicerki łatwo ulega zniszczeniu, dlatego lepiej jest znaleźć firmę, która zaoferuje nam profesjonalne usługi, takie jak pranie tapicerki Szczecin, z zastosowaniem specjalnie opracowanych środków czyszczących.

pranie tapicerki Szczecin

Jak zadbać o tapicerki samochodowe

Przejdźmy jednak do samego czyszczenia tapicerki. Jak my mamy tą tapicerkę wyczyścić? Na sam początek powinniśmy wiedzieć, że zaczyna się od dokładnego odkurzenia tapicerki. Podczas samego już mycia tapicerek skórzanych nie wolno pod żadnym względem korzystać z bardzo mocnych chemicznych środków takich jak na przykład wybielacz. Musimy liczyć się z tym, że może dojść do odbarwień samej skóry jak i także do licznych uszkodzeń. Na zabrudzenia mniejsze lub tez na pozbycie się kurzu wystarczy tak naprawdę użyć gąbki. Co jak co, ale gąbka nie zniszczy delikatnej nawet tkaniny, podobnie jak mydło.

Jednak jeśli chcemy skórę z tapicerki dodatkowo nabłyszczyć to zdecydowanie powinniśmy użyć środka specjalnego do czyszczenia już stricte skórzanych tapicerek. Później tak naprawdę wystarczy, że przetrzemy skórę ściereczką. Możemy także użyć (jeśli wolimy) mleczka do pielęgnacji skór. Mleczko to najpierw nakładamy na ściereczkę, a potem bardzo delikatnie myjemy całą tapicerkę. Gdy nasz samochód może pochwalić się polimerową tapicerką to najpierw musimy dokładnie ją odkurzyć. Na całe szczęście kurz nie osiada w niej zbyt głęboko. Idealnym rozwiązaniem przy czyszczeniu tego rodzaju tapicerek jest zastosowanie specjalnej pianki.